ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Niedziela 22 kwietnia 2018 r. - 111 dzien roku

 

 

Aktualności

Święto Patrona w SP nr 2 w Skrzyszowie

17.04.2018

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie odbyła sie uroczystość Święta Patrona Szkoły. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został Gminny Konkurs plastyczny i literacki dla uczniów szkół podstawowych. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w w/w konkursach. W kategorii prac plastycznych uczniów klas I-III na temat "Postać  Ks. Piotra Skargi - kaznodziei i nauczyciela":  I miejsce zajęła Magdalena Ciurej z klasy II a, miejsce III Maja Ostrowska z klasy I a. Dziewczęta do konkursu przygotowała pani Lucyna Hajduk i pani Lucyna Stec.

W konkursie literackim, w którym za zadanie było napisanie przemówienia na okoliczność odsłonięcia pomnika Piotra Skargi,: I miejsce zajęła Anna Antosz z klasy V a, III miejsce Aleksandra Siemek z klasy VII b. Uczennice do konkursu przygotowała pani Elżbieta Curyło - Kowalczyk oraz pani Bożena Iwan.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PALMY WIELKANOCNE

21.03.2018

20.03.2018 r. odbył się VIII KONKURS PALM WIELKANOCNYCH. Blisko 70 uczniów przygotowało prace konkursowe. Zaprezentowane, kolorowe palmy były efektem zaangażowania i pracy całych rodzin. Najdłuższa palma, przygotowana przez ucznia klasy IIb gimnazjum – Bartłomieja Jopa osiągnęła długość 5m i 5 cm. Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę, w kościele parafialnym na Mszy świętej, o godzinie 11.00. Podczas sumy wszyscy wykonawcy palm zaprezentują swoje prace wędrując w procesji. Dziękujemy rodzicom uczniów, którzy tak aktywnie włączyli się w pielęgnowanie tej pięknej tradycji. GALERIA

Film: https://www.youtube.com/watch?v=ravE8sPw8m0&feature=share

 

 

Konkurs

17.03.2018

15.03.2018 r. w Woli Radłowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko – Plastycznego, zorganizowanego pod hasłem „BŁOGOSŁAWIONA KAROLINO, ŚWIEĆ NAM PRZYKŁADEM”. Uczennica klasy VIIa – Natalia Ruścińska zajęła II miejsce w kategorii prac poetyckich. Siódmoklasistka przygotowała tekst pod kierunkiem wychowawcy – p. Iwony Poręby. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs gminny

17.03.2018

15.03.2018 r. podczas Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego "NOWA PRZYGODA KOZIOŁKA MATOŁKA". W gronie wyróżnionych i nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Oliwia Miczek z kl. IIa zajęła II miejsce, a Szymon Wardzała z kl. Ib zdobył wyróżnienie. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem wychowawców: p. Lucyny Hajduk i p. Doroty Gębicy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie