ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Poniedziałek 27 stycznia 2020 r. - 26 dzien roku

 

 

Aktualności

X Jubileuszowy Koncert Charytatywny.

23.01.2020

Już 26 stycznia w Hali Sportowej w Skrzyszowie poraz dziesiąty odbędzie się Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów, na który serdecznie zapraszamy. Gwiazdą wieczoru będzie Maryla Rodowicz, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

koncert maryla rodowicz

 

 

Wigilie klasowe

20.12.2019

W naszej szkole przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwały już od początku grudnia. Dzieci i młodzież uczestniczyli w Roratach, wykonali kalendarze adwentowe, dekorowali klasy i korytarze szkolne. Wykonali piękne dekoracyjne bombki z motywem ludowym, które zostały powieszone na szkolnej choince. W szkole pachniało cynamonem, wanilią, goździkami podczas pieczenia przez uczniów  pierniczków korzennych. Pan Tadek i Pan Krzysiek udekorowali gałązkami, bombkami i światełkami szkolne korytarze. Przed szkołą stanął duży, piękny bałwan, który mimo braku śniegu uatrakcyjni nam drogę na pasterkę. W ostatnim dniu szkoły w klasach odbyły się wigilie klasowe. Nauczyciele bardzo dziękują wszystkim rodzicom za zaangażowanie się we wszystkie szkolne przedsięwzięcia i za przygotowanie klasowych wigilii.

Galeria

GRUPY KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

20.12.2019

Kolędowanie w okresie świąt Bożego Narodzenia było w Polsce powszechnym zwyczajem. Zaś misyjny wymiar kolędowania ma już u nas ponad dwudziestoletnią tradycję. Wcześniej istniał w krajach niemieckojęzycznych, zwłaszcza w Austrii i Niemczech. Podejmując to przedsięwzięcie w Polsce, zachowano nasze rodzime tradycje kolędowania.

 Tegoroczna akcja „Kolędnicy Misyjni” dla dzieci w Amazonii jest wyrazem troski Ojca Świętego Franciszka o mieszkańców tej części Ameryki Południowej, której poświęcony był ostatni Synod w Rzymie. Papieskie Dzieła Misyjne – nazywane przedłużeniem rąk papieża – pomogą Ojcu Świętemu w realizacji projektów na rzecz dzieci amazońskich.

GALERIA

 

Przegląd kolęd

19.12.2019

19.12.2019 r. odbył się Szkolny Koncert Kolęd i Pastorałek. Uczniowie każdej klasy starali się jak najlepiej zaprezentować wybrany utwór muzyczny. Wokaliści wzbogacali swoje występy elementami choreograficznymi, zaskakiwali publiczność jakością wykonania, oryginalnym strojem i osobowością sceniczną. Podczas koncertu ujawnił się niejeden talent. Uczniów do przeglądu przygotowywali wychowawcy oraz pani Maria Plebanek. Gratulujemy udanych występów.

Galeria

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie