ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Niedziela 17 czerwca 2018 r. - 167 dzien roku

SP Szynwałd - NEWS


Pokaż aktualności z roku:

FESTYN SZKOLNY

24.05.2018

Konkurs recytatorski

24.05.2018

24.05.2018 r. w Skrzyszowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Liryczne przemyślenia kobiet". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jan Zegar przygotowywany przez p. Elżbietę Curyło-Kowalczyk oraz Paulina Kozioł i Emilia Wzorek przygotowywane przez p. Bożenę Iwan. Uczniowie zaprezentowali wiersze polskich poetek. Gratulujemy udanej prezentacji.

DROGI DO NIEPODLEGŁEJ

23.05.2018

22.05.2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Drogi do Niepodległej Polski" organizowany przez Zespół Szkolno-przedszkolny w Rzuchowej. W konkursie wiedzy I miejsce w kategorii klas IV - VI zdobyła drużyna w składzie: Szymon Stańczyk, Eliza Zegar, Łukasz Jeleń, a II miejsce w kategorii klas VII i gimnazjum zajęła drużyna w składzie: Aleksandra Siemek, Wiktoria Stepek, Jakub Jurczyk. Uczniów przygotowały do konkursu: p. Jolanta Krakowska i p. Anna Niemiec. W konkursie plastycznym III miejsce w kategorii klas I - III zdobyła Martyna Kipias, w kategorii klas IV - VI, III miejsce zajął Oskar Frączek, a w kategorii klas VII i gimnazjum - III miejsce zajęła Roksana Sarad. Uczniowie przygotowali prace konkursowe pod kierunkiem: p. Lucyny Hajduk i p. Iwony Poręby. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawował p. Anna Serek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

III FESTIWAL GRUP TANECZNYCH

12.05.2018

10.05.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w III FESTIWALU PRZEDSZKOLNYCH GRUP TANECZNYCH, który odbył się w Bibliotece w Szynwałdzie. Mali tancerze zaprezentowali układ choreograficzny, doskonalony pod kierunkiem wychowawców: p. Alicji Stańczyk i p. Małgorzaty Wójtowicz, a opracowany przez p. Przemysława Guśtaka. Gratulujemy sześciolatkom udanej prezentacji.

KONKURS RECYTATORSKI

12.05.2018

10.05.2018 r. w Skrzyszowie odbył się XVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KAROLA WOJTYŁY. Szynwałd reprezentowali: Aleksandra Rogoż, Anna Zięba, Aneta Jop i Szymon Stańczyk. Jury przyznało II miejsce uczennicy klasy IIa - Oli Rogoż i wyróżnienie Szymonowi Stańczykowi z kl. VIa. Uczniów przygotowali do konkursu: p. Lucyna Hajduk, p. Jolanta Szczęch, p.Agnieszka Guzy. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

Jestem cząstką przyrody

09.05.2018

9.05.2018 r. w Łękawicy ogłoszono wyniki XIII Gminnego Konkursu Przyrodniczego "JESTEM CZĄSTKĄ PRZYRODY", w którym uczennica klasy VIB - Nikola Smoleń zajęła II miejsce. Szóstoklasistka przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem wychowawcy - p. Anny Stańczyk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

MÓJ LAS

09.05.2018

8.05.2018 uczniowie: Michał Laska z kl. IIa, Piotr Guściara z kl. IIIa, i Patrycja Kmiecik z kl. VIIa uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu "MÓJ LAS", które odbyło się w siedzibie RDLP w Krakowie. W kategorii klas I-III Piotr Guściara zajął I miejsce, a Michał Laska otrzymał wyróżnienie. Patrycja Kmiecik zdobyła IV miejsce w kategorii klas VII i gimnazjum. Po nagrody, wszyscy wyróżnieni uczestnicy konkursu pojechali do Nadleśnictwa Miechów, gdzie wzięli także udział w akcji "Sadzimy las" oraz w zajęciach warsztatowych, przygotowanych przez edukatorów z Nadleśnictwa. Był to dzień pełen wrażeń. Uczniów do konkursu przygotowały: p. Maria Chwistek, p. Lucyna Hajduk, p. Alicja Flis-Musiał. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Konkurs ortograficzny I-III

27.04.2018

25.04.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II – III. Uczniowie walczyli o tytuł Szkolnych Mistrzów Ortografii, zmagając się z dyktandem, pełnym ortograficznych pułapek. Wyniki konkursu ogłoszono podczas uroczystej akademii 27.06.2018 r. Tytuł Mistrza ortografii klasy drugiej zdobył Krystian Świdziński, a tytuł Mistrza ortografii klas trzecich zdobyli ex aequo: Dominik Cup i Krystian Iwan. Organizatorem konkursu jest p. Lucyna Hajduk. Gratulujemy.

 

 

 

 

KONKURS CZYTELNICZY

26.04.2018

26.04.2018 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs czytelniczo - plastyczny „Ilustracja do ulubionej książki”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną, w związku z obchodzonym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki. Nagrody i wyróżnienia w konkursie zdobyli: Gabriela Wadas, Klaudia Kosiba, Bartłomiej Wierzba, Kacper Cup, Karol Kozioł, Marlena Tryba, Milena Siemek, Szymon Wardzała, Dawid Laska, Artur Jachym, Paulina Tryba, Adrian Zegar, Nadia Chrupek, Michał Laska. Organizatorem konkursu była p. Barbara Stańczyk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs pięknego czytania

25.04.2018

24.04.2018 r. W Skrzyszowie odbył się II GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „CZYTAM, BO LUBIĘ”. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Wzorek z kl. IIa gimnazjum, Szymon Stańczyk z kl. VIa, Agata Wardzała z kl. IVa i Krystian Iwan z kl. IIIb. Spośród licznego grona miłośników czytania, jury konkursowe najwyżej oceniło prezentację lektury w wykonaniu Krystiana Iwana, który zdobył I miejsce w kategorii klas I - III. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli polonistów i wychowawców: p. Bożeny Iwan, p. Jolanty Szczęch, p. Agnieszki Guzy i p. Barbary Wiech. Gratulujemy

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie