ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Poniedziałek 26 października 2020 r. - 299 dzien roku

Edukacja śladami Jana Pawła II

01.01.2012

 

Parafia w Szynwałdzie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pn.

Edukacja śladami Jana Pawła II

Projekt trwa od stycznia do lipca 2012r., skierowany jest do 45 dzieci i młodzieży w wieku 9-19 lat z Szynwałdu. Rekrutacja trwać będzie w dniach 9-14 stycznia 2012r. Zgłoszenia przyjmowane będą na plebanii od 16 do 17 godziny.

projekt

Cel projektu

Poprawa warunków rozwoju edukacji dla mieszkańców na terenie Szynwałdu w zakresie edukacji historyczno-geograficznej.

O projekcie

W ramach projektu prowadzone będą:

1.Warsztaty historyczno-geograficzne, które przygotują i wprowadzą do wycieczek śladami Jana Pawła II. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych przez 2 godz. lekcyjne z trzema wykładowcami: historykiem, geografem i biografem Jana Pawła II w szkole. Uczestnicy poznają biografię Jana Pawła II, miejsca nierozerwalnie związane z jego życiem od czasów dzieciństwa po ostatnie pielgrzymowanie do Polski, miejsca, które wpłynęły w sposób szczególny na kształtowanie się niezwykłej osobowości tego najwybitniejszego Polaka i Patrioty bo przecież Jan Paweł II wpłynął na losy i historię Polski oraz świata. Uczestnicy poznają przesłania i myśli Jana Pawła II głoszone w czasie jego podróży. Podczas warsztatów zostanie określone miejsce i rola kultury chrześcijańskiej w kulturze regionu Małopolski dzięki możliwości poznania ciekawych obiektów sakralnych, ich bogatej historii, różnorodności stylów archit., a także sztuki sakralnej i tradycji religijnych regionu oraz wyodrębnione regiony geogr. Małopolski, przez które prowadzić będą trasy wycieczek oraz zapoznanie z char. cechami krajobrazu i elementami środ. naturalnego.

2.Wycieczki śladami Jana Pawła II, które ugruntują i pogłębią wiedzę nabytą podczas warsztatów. Będą to:

- Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska,
- Kraków i Łagiewniki,
- Jasna Góra,
- Stary Sącz
- Zakopane i Ludźmierz (wycieczka 2-dniowa)

Zasady rekrutacji

W projekcie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Szynwałdu w wieku 9-19 lat. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc pierwszeństwo udziału otrzymają osoby pochodzące z rodzin o niskim dochodzie oraz dotknięte bezrobociem.

W celu zapisania się do udziału w projekcie osoba niepełnoletnia musi zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Więcej informacji

Szczegóły dotyczące projektu można uzyskać dzwoniąc w dniach 2-14 stycznia 2012r w godzinach popołudniowych na nr 604 126 997 .

 
« inne aktualności
© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie