ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Niedziela 25 marca 2018 r. - 83 dzien roku

 

 

Aktualności

PALMY WIELKANOCNE

21.03.2018

20.03.2018 r. odbył się VIII KONKURS PALM WIELKANOCNYCH. Blisko 70 uczniów przygotowało prace konkursowe. Zaprezentowane, kolorowe palmy były efektem zaangażowania i pracy całych rodzin. Najdłuższa palma, przygotowana przez ucznia klasy IIb gimnazjum – Bartłomieja Jopa osiągnęła długość 5m i 5 cm. Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę, w kościele parafialnym na Mszy świętej, o godzinie 11.00. Podczas sumy wszyscy wykonawcy palm zaprezentują swoje prace wędrując w procesji. Dziękujemy rodzicom uczniów, którzy tak aktywnie włączyli się w pielęgnowanie tej pięknej tradycji. GALERIA

Konkurs gminny

17.03.2018

15.03.2018 r. podczas Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego "NOWA PRZYGODA KOZIOŁKA MATOŁKA". W gronie wyróżnionych i nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Oliwia Miczek z kl. IIa zajęła II miejsce, a Szymon Wardzała z kl. Ib zdobył wyróżnienie. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem wychowawców: p. Lucyny Hajduk i p. Doroty Gębicy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

19.02.2018

Od 18 lutego 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczy w projekcie „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”, współfinansowanym przez Urząd Gminy w Skrzyszowie i Urząd Marszałkowski. Uczniowie mają możliwość doskonalenia techniki jazdy na nartach, na stoku Jastrzębia koło Ciężkowic. Lekcje prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów. Dzieci wyjeżdżają pod opieką nauczycieli – p. Marii Chwistek i p. Natalii Kawy. Mali narciarze mają zapewniony dojazd na stok, ciepły posiłek i sprzęt. Życzymy wszystkim uczestnikom niezapomnianej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń. Koordynatorem projektu „Jeżdżę z głową” jest Pani Katarzyna Łabędź.

 

 

 

 

KONKURS POWIATOWY

11.02.2018
6.02.2018 r. uczniowie: Wiktoria Stepek, Martyna Zegar, Szymon Stańczyk i Tobiasz Zegar wzięli udział w
Powiatowym Konkursie Wiedzy „OD STYCZNIOWEJ INSUREKCJI 1863 R. DO ODRODZENIA RZECZYPOSPOLITEJ W 1918 R.”, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się szeroką wiedzą zdobywając najwyższe lokaty: Szymon Stańczyk z kl. VIa – I miejsce (kategoria sp), Wiktoria Stepek z kl. VIIb – IImiejsce (kategoria gim.), Tobiasz Zegar z kl. VIa – III miejsce (kategoria sp). Młodych pasjonatów historii przygotowała do konkursu. p. Jolanta Krakowska.

Nowi Czytelnicy Biblioteki

03.02.2018

2.02.2018 r. pierwszoklasiści zostali włączeni do grona czytelników. Uczniowie z klas IIa, IIIb i IVa, należący do Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem p. Barbary Stańczyk przygotowali dla najmłodszych przedstawienie pt. „BAŚNIOWY GALIMATIAS”. Mali czytelnicy uczestniczyli w spotkaniu z bohaterami literatury dziecięcej, m. in takimi jak Kot w butach, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Śnieżka czy Krasnoludki. Podczas uroczystości dzieci uczestniczyły w baśniowej „Zgaduj – zgaduli” zdobywając nagrody. Po przedstawieniu wspólnie z wychowawcami odwiedziły bibliotekę, gdzie poznały szczegółowe zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni. Każdy pierwszoklasista wypożyczył swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Gratulujemy opiekunowi i aktorom udanej prezentacji, a najmłodszym czytelnikom życzymy wielu niezapomnianych wrażeń podczas czytania.

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie