ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Niedziela 22 października 2017 r. - 294 dzien roku

 

 

Aktualności

ŚLUBOWANIE KLAS I i Dzień KEN

13.10.2017

13.10.2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji ŚWIĘTA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ oraz ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. Najmłodsi dołożyli starań, aby jak najlepiej zaprezentować zdobyte dotychczas umiejętności. Starsi uczniowie słowami wierszy i piosenek wyrazili swoją wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice pierwszoklasistów. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie przygotowani przez: p. Lucynę Stec, p. Dorotę Gębicę, p. Iwonę Porębę, p. Elżbietę Curyło-Kowalczyk, p. Natalię Kawę, chór szkolny przygotowała p. Barbara Iwan. GALERIA

Lekcja historii

11.10.2017

10.10.2017 uczniowie klasy VIa wraz z wychowawcą - p. Jolantą Szczęch i nauczycielem historii - p. Jolantą Krakowską wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od denara do złotówki”, organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie, w ramach projektu Bon Kultury. Podczas warsztatów szóstoklasiści poznali historię środków płatniczych, mieli możliwość wybicia w mennicy monety i stworzenia własnego banknotu. Wielu emocji dostarczył udział w grze dydaktycznej „Monopol Tarnowa”, który pozwolił poszerzyć wiedzę o zabytkach miasta. Uczniowie obejrzeli wystawę fragmentów „Panoramy Siedmiogrodzkiej” w Galerii, na Dworcu PKP. Zwiedzili również Ratusz i obejrzeli znajdujące się w nim ekspozycje. Spacerkiem dotarli do historycznych zakątków Tarnowa.

Festyn ruchu drogowego

05.10.2017

W dniu dzisiejszym w szkole w Skrzyszowie odbył się Festyn ruchu drogowego przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów klas I. Dzieci w czasie zabaw ruchowych uczyły się zasad poruszania po drodze, podstawowych przepisów i znaków drogowych. Wszystkie zabawy miały charakter konkursów i wyscigów. Każdy mógł również zrobić sobie zdjęcie przy wyeksponowanych pojazdach. Każdy wyszedł z Festynu jako zwycięzca. Honorowy patronat nad festynem objął wójt gminy Skrzyszów, pan Marcin Kiwior, a organizatorem byłA Komenda Policji w Skrzyszowie.

GALERIA

Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa

31.08.2017

W dniu 02. października uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach. Zwiedzaliśmy pasiekę oraz oglądaliśmy dawne ule. Widzieliśmy filmy opowiadające o życiu pszczół i ich zwyczajach. Wszystko to było bardzo interesujące. Każdy z nas mógł również degustować rózne rodzaje miodów, wykonaliśmy świece z wosku pszczelego, zrobiliśmy słodkie zakupy w sklepiku. Mamy, które towarzyszyły nam podczas wyjazdu przygotowały dla nas pyszne kiełbaski i herbatkę. Wycieczka była bardzo interesująca, pouczająca, wesoła.   GALERIA

W tym samym dniu uczniowie klas V i VI wyjechali na wycięczkę do Kurozwęk. Na miejscu zwiedzili wnętrze Pałacu: salony, salę balową, kaplicę, taras widokowy oraz lochy. Następnie uczestnicy jechali wozem "Safari bizon" po łące, na której znajduje się stado bizonów. Atrakcję stanowił również labirynt z kukurydzy.

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie